Polecane

DZISIAJ DOWIEDZIAŁEM SIĘ, ŻE JESTEM CHORY NA RAKA

Długo zastanawiałem się jak zatytułować tą stronę, myślę, że jeżeli ktoś szuka takich informacji i takich kontaktów to dobrze trafił. Chciałem odpowiedzieć na kilka pytań, które dręczą ludzi którzy „dzisiaj się dowiedzieli, że są bardzo ciężko chorzy” jak również chciałem opisać swoją wygraną, ale bardzo ciężką walkę z rakiem. Tutaj chciałbym jeszcze coś dopisać. Rok 2000 to początek internetu. Ale słyszałem, że są ludzie którym się udało pokonać chorobę, ale sprawdzić tego nie mogłem. Moje myśli były takie, może innym się udało ale dlaczego mnie by się miało udać. Pewnie dużo ludzi tak myśli:  jeżeli jemu się udało to dlaczego mnie ma się nie udać, w czym jestem gorszy, też jestem człowiekiem, też chciałbym jeszcze trochę pożyć. To jest taka mała wstawka, że każdemu może się udać.
Czytaj dalej DZISIAJ DOWIEDZIAŁEM SIĘ, ŻE JESTEM CHORY NA RAKA

A TERAZ PRZYSZEDŁ CZAS ABY SIĘ POCHWALIĆ

Mimo, że jestem człowiekiem bardzo skromnym, a może i za skromnym, postanowiłem się pochwalić moimi dokonaniami w działalności zdrowotnej, bo nie ukrywam, że i tym też hobbystycznie się zajmuję i to z sukcesami. Jak już pisałem w innym miejscu po wyjściu mojej duszy z ciała i po powtórnym powrocie, otrzymałem dar pomocy ludziom w zwalczaniu różnych chorób. W kilku albo nawet w kilkunastu przypadkach udało mi się pomóc.A to co przeżyłem walcząc z rakiem pozwala mi powiedzieć ,że szczególnie dużo wiem jak z nim skutecznie walczyć. Moją wiedzę pogłębiłem jeszcze działając w hospicjum.

Takim  największym i najbardziej spektakularnym sukcesem było postawienie na nogi człowieka z przerwanym rdzeniem kręgowym. Ale może od początku. Wtedy jeszcze działałem w hospicjum i dostałem pod opiekę Mariana – lat 60. Miał raka płuc z przerzutami do kręgosłupa. Dostał skierowanie na usunięcie nowotworu z kręgosłupa. Operację usunięcia nowotworu przeprowadzono w Reptach Śląskich. Operacja się powiodła, ale niestety podczas zabiegu został uszkodzony rdzeń kręgowy.

Czytaj dalej A TERAZ PRZYSZEDŁ CZAS ABY SIĘ POCHWALIĆ

WPŁYW PSYCHIKI NA WALKĘ Z CHOROBĄ cd

Witam wszystkich czytających.

Ostatni mój wpis był w marcu 2014 roku. Kilka razy zaczynałem pisać ale uznałem ,że to jeszcze nie czas i nie pora. Chciałem napisać dalszy ciąg o wpływie psychiki na walkę z chorobą. Ale żeby o tym pisać to musiałem jeszcze zgłębić ten temat, żeby nie wypisywać żadnych bzdur i głupot..

To co napisałem w ostatnim moim wpisie to jest jak najbardziej aktualne i tego zmieniał nie będę. A chcę tylko bardziej wgłębić się w ten temat w temat ludzkiego mózgu.

Powszechnie wiadomo , że człowiek wykorzystuje 10-15% możliwości mózgu. Oczywiście to jest liczba podana w przybliżeniu ,bo jedni wykorzystują go w większym a inni w mniejszym stopniu ale jest to bardzo mała różnica. Ludzie ,którzy wykorzystują go w większym stopniu powszechnie uważani są za geniuszy.

Czytaj dalej WPŁYW PSYCHIKI NA WALKĘ Z CHOROBĄ cd

WPŁYW PSYCHIKI NA WALKĘ Z CHOROBĄ

Tradycyjnie witam wszystkich, którzy odwiedzają moją stronę, którzy czytają, którzy piszą komentarze i to takie, że po ich przeczytaniu, aż się chce dalej pisać.
Dziękuję za nie.

Na mojej pierwszej stronie bloga napisałem trochę o wpływie psychiki na walkę z chorobą nowotworową. Jednak chcę ten temat poruszyć ponownie, a to dlatego, że temu tematowi poświęciłem za mało miejsca, a jest to temat rzeka. Negatywne emocje. Powie ktoś, a jak można inaczej myśleć, kiedy człowiek dowiedział się, że jest śmiertelnie chory, czy można inaczej myśleć? Trudno w takiej chwili myśleć pozytywnie, mając w perspektywie własną śmierć. Ale czy RAK zawsze  oznacza wyrok?

Czytaj dalej WPŁYW PSYCHIKI NA WALKĘ Z CHOROBĄ

Dbajcie o swoją wątrobę

Witam serdecznie stałych czytelników jak również osoby pierwszy raz odwiedzające moją stronę. A osób odwiedzających stronę jest coraz więcej, są to osoby z całego świata bo i z Indii, Chin, Mongolii. Zresztą nie będę wymieniał wszystkich krajów. Chcę tutaj wszystkich pozdrowić i wszystkim moim przyjaciołom życzyć powrotu do zdrowia. Przyjaciołom dlatego, że wszystkich nas połączyła choroba jak również chęć jej pokonania. Mamy jednego wspólnego znajomego. Tym znajomym jest oczywiście rak. A tak naprawdę to bardzo miło móc powiedzieć, że ma się przyjaciół na całym świecie. Jeszcze raz wszystkich pozdrawiam.

Chciałem dzisiaj napisać o chemioterapii, bo jest to ostatnio temat bardzo kontrowersyjny. Niektórzy nawet odmawiają przyjęcia tej terapii twierdząc, że chemia zabija. Ile jest w tym prawdy nie powiem bo nie wiem. Wiem tyle co wszyscy.

Czytaj dalej Dbajcie o swoją wątrobę

Jak zdiagnozować chorobę dobrze, szybko i tanio

jamnikTak jak obiecałem napiszę jak zdiagnozować chorobę szybko, dobrze i tanio.
Wcześniej jednak chciałbym uczulić czytających na jeszcze jedną sprawę. Na diagnostę, który często jest w domu.
Na psa. Tak było przy mojej chorobie tylko tego nie skojarzyłem. Miałem wtedy małego pieska Jamnika –  suczkę. Pies w domu to pies. Nikt na niego uwagi nie zwracał bo w dodatku jeszcze mały i długi, mimo, że dawał znaki, że coś jest nie tak. Dopiero po jakimś czasie telewizja Discovery pokazała jak pies wąchając właścicielkę lub właściciela (nie pamiętam) wyczuł chorobę nowotworową.

Czytaj dalej Jak zdiagnozować chorobę dobrze, szybko i tanio